top of page

Ödüllü Özpetek Filmi - Kemerlerinizi Bağlayın

Sevgili İtalyanca severler,

Facebook sayfamı takip edenler hatırlayacaktır, şiddetle tavsiye ettiğim filmlerden biri Ferzan Özpetek'in "Kemerlerinizi Bağlayın (Allacciate le cinture)" isimli filmiydi. Özpetek 2014 yılında çektiği bu film ile "En iyi film ödülü" aldı.


kemerlerinizi bağlayın

2010 yılından beri düzenlenen ve İtalyan sinemasının yurtdışına, özellikle Asya ülkelerine, açılmasını hedefleyen Moviemov Film Festivali'nin Hanoi ayağından gelen ödül için Roma'daki Casa del Cinema'da gece düzenlenmiş.


Özpetek, yaptığı açıklamada, güneydoğu Asya'da daha önce "Serseri Mayınlar" ve "Şahane Misafir" filmlerinin ödüller aldığını belirterek, "Kemerlerinizi Bağlayın" filminin, Asyalıların takdirini kazanan üçüncü filmi olduğunu ve bundan memnuniyet duyduğunu ifade etmiş.


Yönetmen Özpetek'in kariyerindeki onuncu filmi olan ve başrollerinde Kasia Smutniak, Francesco Arca, Filippo Scicchitano, Elena Sofia Ricci gibi isimlerin yer aldığı film, Antonio ve Elena'nın birlikteliklerinde birbirlerinin duygularını sınayan sorunla baş etmelerini konu ediniyor.


İzlemediyseniz daha fazla vakit kaybetmemenizi öneririm ;)

Comments


bottom of page