Guido Catalano - Şiir Dinletisi

"Sen de iyice abarttın" diyebilirsiniz fakat erkek arkadaşımdan teklif gelince harika bir deneyim olacağına karar verdim ve "anlamayacak bile olsam" anısı olur diyerek "gidelim" diye atladım teklife :)


Risk sevmeyen bir İtalyan erkeği var karşımda dolayısıyla "Youtube'tan sen birkaç dinletisine bak anlayabiliyor musun?" şeklindeki ısrarları sonucunda izlediğim birkaç videosunda adamcağızın İtalyanca'nın önemli harflerinden "r" yi söyleyemediğini görünce iyice kanım ısındı :)


Dinleti Bolonya'nın eğlence mekanlarından Locomotiv Club'ta saat 22:00'de başlıyordu. Burada her mekan için üyelik kartı modası var, "on beş bin kartla uğraşamam" derseniz çok daha fazla para ödemeniz gerekiyor. Neyse ki ben de o geceliğine erkek arkadaşımın arkadaşlarından Cristiana yerine geçip 10 Euro ile geceyi kurtardım :P Üstelik kartı olmayanlardan oluşan upuzun kuyruktan da yırtmış olduk. Teklif bir İtalyan'dan geldiğine göre, Türk kafası ile İtalyan kafası arasında bir fark olmadığını da ispatlamış olduk sanırım :)


Mekana girdiğimizde saat dokuz buçuktu ve ona doğru iyice doldu, insanlar başta yere oturmuşlardı fakat mekan onca insanı bu şekilde alamayacağı için ayağa kalkmamız istendi. Bir köşede tezgahta Guido Catalano'nun yeni kitabı "Ogni volta che mi baci muore un nazista" satılıyordu.


Kitabın adından da anlaşılacağı üzere (Beni her öptüğünde bir Nazi ölüyor) aslında şiirler absürd komedi unsuru içeriyor fakat aynı zamanda da çoğu birer aşk şiiri. Şairin kendisi muhteşem bir okuyucu ve de şovmen olduğu için muhteşem keyifli bir şey çıkıyor ortaya. "Çilekten ölünebilir mi?" isimli şiiri var adamın ve okudukça aşka bağlanıyor, daha ne diyeyim :) Bir buçuk saat boyunca son kitabından şiirler okudu fakat ayakta olmamıza rağmen zamanın nasıl geçtiğini anlamadık bile. Bir kere benim için de çok anlaşılır bir telaffuzu vardı, mimikleri, tonlamaları, r'leri söyleyemeyişleri ve tabi ki şiirlerin içerikleri efsaneydi. Hem bu kadar gülüp, hem de aşkı hissettirmek olağanüstü bir başarı.


Velhasıl Guido Catalano hayranları arasına bir de Türk kızı katmış oldu, orası kesin! :)


Sizin için Youtube kanalımda mini bir kesit paylaştım fakat fazlası için Youtube'tan arama yapıp, çeşitli dinletilerine ulaşabilirsiniz ;)

https://youtu.be/g7ujMm-JN0c

68 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör