Süpermarket Torbaları

Güncelleme tarihi: 6 Ara 2020


Sevgili İtalya severler,

Burada, süpermarket ve Carrefour gibi büyük marketlerde alışveriş torbası para ile satılıyor. Tüm marketlerde aynı mı dikkat etmedim fakat en son PAM isimli süpermarkette torba için 10 Cent vermiştim.


İşin aslı, bunun pazarını oluşturup para kazanmak değilmiş aslında. Maksat insanları aynı torbaları tekrar tekrar kullanmaya yönlendirerek plastik torba kullanımını azaltmak ve doğaya zararı minimuma indirmekmiş. İşte bir Avrupa ülkesi mantalitesi daha ;)


Dünkü yazı ile de birleştirecek olursak çöplerin atıldığı torbaların da geri dönüşümünü sağlamak üzere organik torbalar satıyorlar marketlerde. Bunl


arı alıp organik çöpler için kullanabiliyorsunuz. Alışveriş için ise yukarıda bahsettiğim gibi yanınızda büyükçe ve daha dayanıklı torbalar getirip, aldıklarınızı ona dolduruyorsunuz. Öyle ki, ben saf saf elim boş gittiğim zamanlardan biliyorum, son ana kadar "Torba alacak mısınız?" diye sormuyorlar bile, o kadar eminler torbamın olduğundan. Son seferinde gururla çantamdan torbamı çıkarınca çocuk "perfetto-mükemmel" dedi :) Kaptım aferini, sırtım yere gelmez ;)


Bahsettiğim PAM isimli süpermarket zinciri havalı olanlardan diyebiliriz. Aynı grubun farklı sosyoekonomik seviyelere hitap eden marketleri de var bildiğim kadarıyla. Atmosferini bir kuple yansıtmak adına Youtube kanalımdan mini bir video paylaşmıştım, aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz ;)


https://www.youtube.com/watch?v=xienwv3GN_0&t=1s

52 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör