top of page

Sizin İçin İtalya'da Çin Usulü Kuaförü de Denedim!!


italyada çin menşeli kuaför - italyada kuaför fiyatları

Sevgili İtalya severler,

Sizin için Çin versiyon kuaför de denedim!! Tamam tamam, sadece sizin için değil, biraz da hesaplı olsun istedim :P :)


Konu boya gibi riskli bir şey olmayınca, sadece fön çektirmek istediğim için, denemekten ne çıkar dedim ve girdim. Fiyatlar - fotoda göreceğiniz gibi - 17, 20 Eurolardan bahsedilen fön fiyatlarının yanında neredeyse yarı yarıya düşük.


İçerde gayet aydınlık ve güzel dekore edilmiş bir atmosfer vardı, tüm Çinli versiyonlar böyle mi bilemiyorum ama buranın lüks bir kuaförden çok farkı yok. Çekik gözlü arkadaşlarımızdan biri beni yıkama koltuğuna aldı, başladı yıkamaya. Son derece uzun ve sivri tırnaklarını kafa derimde ziyadesiyle hissettim, zira kendisi o tırnakları fırça niyetine kullanıyor diyebilirim :) Ha tabi buradan yola çıkarak, “tüm Çinli kuaförler tırnaklarınızı kafanıza geçirir” diyemeyiz :)


Tüm ürünlerin tabi ki Çin’den geldiğini varsayarken, bir de baktım ürünler gayet İtalyan ürünleri. Fönüm çekilirken de bir İtalyan bayan çıktı ortaya, tahminimce kendisi orayı işletiyor, ürünleri de kaliteli kullanıyor fakat iş gücünden tasarruf ediyor :)


Neticede gayet de güzel bir fön çektiler ve ücret ne ödesem beğenirsiniz? Sadece 5 Euro :) Fiyat listesinde 8 Euro’dan 12 Euro’ya kadar gösterdikleri için ve saçlarım da uzun olduğundan en az 10 Euro ödemeyi beklerken 5 deyince şaşırdım ama hiç dallandırmadan 5 Euro’yu uzattım. Sonra bana bir broşür verdiler, üzerinde 5 Euro indirim kuponu var ve en az 10 Euro’luk işlemlerde 10 Aralık’a kadar geçerli imiş. Sanırım tam tahmin ettiğim gibi 10 Euro tutacaktı da bu indirimi yapınca 5 Euro oldu, olleeeyyy!!! :) Fön oldukça başarılı oldu ve uzun süre de dayandı, Bolonya'da kuaför ihtiyacınız için mutlaka uğrayabilirsiniz, adres görselde yazılı ;)


Paylaşımlarım sürecek, takibe devam ;)
Comments


bottom of page