İtalya'da Türk Kahvesi


Sevgili İtalya severler, evet hedef bir İtalyan gibi yaşamak ama tripadvisor'da bu kafenin "Türk kahvesi ve baklava" konularındaki ününü görünce bir Türk olarak merak etmeden ve denemeden duramadım tabi ki :)


Dün bahsetmiştim aslında Venedik Penceresi'ni ararken önceden notunu aldığım bu kafeyi de bulmuş oldum ve dönüşte dışardaki mini masalarından birine oturup "Un caffè turco - bir Türk kahvesi" siparişimi verip, kitabımı açtım.

Fonda şark müziği hakim. İşletenler anladığım kadarıyla Arap, menünün bir sayfasını Arap kökenli olduğu yazan çeşitli baklavalar oluşturuyor. Ünlü fakat nispeten küçük bir yer olduğundan servis hafif yavaş denebilir fakat çok kibarlar. Türk kahvesi aşağıda gördüğünüz sunumda geliyor, üstelik ayn Türkiye'deki otantik kafelerdeki gibi cezvesiyle getirip, yanınızda fincana döküyor. Tadına bakıp, "Aman Tanrım bu ne acı" dediğimde bana kahveyi nasıl tercih ettiğimi sormadığını hatırladım, normalde soruyor da mı unuttu, yoksa şekersiz mi yapıyorlar hep, o kısmını bilemedim :)


Tripadvisor'da tatlılarını da çok övmüşler fakat ben bu gidişimde türk kahvesi ile yetindim, nasılsa kitabımı alıp tekrar döneceğim.

Sizi şimdi kafenin görüntüleri ve şark müziği ile başbaşa bırakayım ;)


https://youtu.be/UvcPBY7aMWM



130 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör