top of page

Blanco Doğuştan Böyle :)


blanco kim - sanremo festivali nedir

Sevgili İtalya severler,

Sanremo sonrası sosyal medyada bu tip capslerle çok karşılaşıyoruz ve büyük ihtimalle Eurovizyon'a kadar da benzer espriler devam edecek.


Öncelikle bu caps ne anlama geliyor?


"Blanco'nun doğuştan böyle olduğunu, uyuşturucuyla alakası olmadığını hemen Fransızlara söyleyelim"Peki İtalya'da neden böyle bir espri dönüyor?


Daha önce Sanremo festivalini anlatan yazımda bahsettiğim gibi; festivalin kazananı o sene Eurovizyon'da İtalya'yı temsil ediyor. Geçen sene Sanremo Festivali kazananı Mãneskin olmuş ve Eurovizyon'da da şampiyon olmuştu. İkinci olan Fransa ise bu durumu yediremeyip, İtalyan grubun uyuşturucu kullanıp sahneye çıktığını iddia etmişti. Yapılan çeşitli testler sonucu ise böyle bir durumun söz konusu olmadığı ortaya çıkmıştı. Fakat doğal olarak Fransa, İtalyanların büyük tepkisini toplamıştı.


Bu sebeple; bu seneki festivali kazanan ikilinin (Mahmood & Blanco) 18 yaşındaki zıpır üyesi Blanco'nun bu tip fotoğrafları paylaşılarak benzer espriler yapılıyor :)

Türkiye senelerdir katılmasa da, biz İtalya severler bu sene yine Eurovizyon heyecanını İtalya ile yaşayacağız, üstelik yarışmaya bu sene İtalya ev sahipliği yapacak.

Nefesler tutuldu, aspettiamo ;)

Comments


bottom of page